Osvobodila jsem se. A vy můžete také

Jmenuji se Adéla a jsem terapeut – průvodce na cestě za sebepoznáním, sebepřijetím, odpuštěním a hojením rodových otisků. Pomáhám lidem žít naplněný život bez stresu, strachu a s úsměvem na duši. 

03 muj pribeh

Zkuste si představit, že byste...

…každé ráno vstávali a těšili se na nový den a nové životní výzvy,
…rozuměli svým emocím a naslouchali svým potřebám,
…uměli (efektivně) pracovat se stresem, strachem a úzkostmi,
… a zkrátka si dovolili žít podle sebe.

Bylo by to krásné? Přesně takto žiji já.

Ale opravdu dlouhou dobu tomu tak nebylo

V minulosti jsem si nedovolila být sama sebou. Byla jsem velmi stydlivá, tichá, nevěřila jsem si a byla jsem přesvědčená, že nejsem dost dobrá a ani nikdy nebudu. Často jsem si přišla k ničemu. Nechápala jsem své emoce a s nikým jsem je nesdílela.

Dlouho jsem nerozuměla tomu, kde se v mé hlavě berou myšlenky, které mi neustále srážejí sebevědomí, a proč jim věřím. O svých emocích a potřebách v mém okolí téměř nikdo nemluvil, a tak jsem o nich také nemluvila. Snažila jsem se všem zavděčit, pomoct, být tu pro ně a podpořit je. Blaho mého okolí bylo na prvním místě, mé až na druhém.

Potlačovala jsem své emoce

Jedno období mého života bylo velmi temné. Byla jsem nešťastná a napětí v těle jsem uvolňovala častým zvracením. Mé okolí samozřejmě nic poznat nemohlo, naučila jsem se své pocity a emoce skrývat, potlačovat je a ukazovat světu jen tu stránku sebe sama, která se očekávala, slušela a patřila.

Po nějakém čase jsem si uvědomila, že už nechci žít ve stresu a strachu. Poznala jsem pár inspirativních lidí, začala se ve volném čase věnovat psychologii, nechala jsem se zavřít na týden do tmy (terapie tmou) a navštěvovat rozvojové kurzy a výcviky. Díky tomu jsem se znovu naučila vnímat sama sebe, své potřeby a emoce, a to nejdůležitější a nejtěžší: komunikovat je.

Uvědomila jsem si sílu introjektů a rodových traumat a bolestí, které se předávají z generace na generaci. Naučila jsem se pracovat se stresem a meditovat. Začala jsem se milovat taková, jaká jsem. Dovolila jsem si žít svůj život naplno a podle sebe.

Našla jsem svůj smysl života

Kdybych v minulosti věděla, že si něčím podobným prochází i někdo jiný, někdo, kdo se těmto otázkám věnuje, věřím, že bych mnohem rychleji a snadněji našla cestu opět sama k sobě. Tím, že jsem narovnala vztah sama se sebou, se začaly automaticky zlepšovat vztahy i s mým blízkým okolím.

Vnímám jako své poslání s vámi sdílet vše, co jsem se na své cestě naučila. I vy můžete vést život, jaký si zasloužíte – plný lásky, přijetí a s úsměvem na duši.

04 kontakt_

Chcete zkusit terapii?